Co by se vám na Vltavě mohlo líbit


Že je Vltava velmi oblíbenou řekou, a že si vodáci s oblibou pronajímají lodě na Vltavě i vodácké vybavení od půjčovny Cvakni se, je známá věc, ovšem některá místa bývají pro toho, kdo se plaví na Vltavě poprvé, zcela neznámá.

Papouščí skála – kdo má zájem, může si vyzkoušet absolvovat výstup po barevné „papouščí“ skále v blízkosti stejnojmenného jezu (neboli jezu Konopa) nad Novým Spolím. Skálu pomalovali rakouští malíři v červenci 1990 přírodními barvami na bázi lněného oleje. http://www.petroleum.cz/rafinerie/paramo-vyroba-oleju.aspx

Český Krumlov

Večerní výlet do Českého Krumlova – doporučit bychom vám mohli kemp v Novém Spolí. Má výhodu v tom, že při troše štěstí si můžete postavit stan až v horní části kaskádových teras, odkud je pěkný výhled na krumlovské předměstí i na řeku. Navečer byste mohli podniknout výlet do města, nejprve projdete vnitřkem kryté lávky Na Rechlích a pak vystoupáte do prudšího kopce k historickému jádru města pod Mrázkovým jezem. To bývá osvětleno a poskytuje romantické procházky starobylými ulicemi s renesančními sgrafity.

Plavba na Dívčí Kámen – plavba z kempu ve Zlaté Koruně ke zřícenině hradu Dívčí Kámen bývá nejkrásnějším úsekem na Vltavě. Je dlouhá pouhých deset kilometrů, a tak se vyplatí pořádně si ji užít za pěkného počasí. Úsek zvládnete za dvě a půl hodiny úplně hravě, tak si podle toho naplánujte svůj další den.

hrad Rožmberk nad Vltavou

Třísov – nenechte si ujít výstup do obce Třísov do osady Nad Vsí, kde se nachází malé koupaliště, a je tu nádherný výhled do Českobudějovické pánve.

Házecí disk – až budete kempovat na Rožmberku a ve Zlaté Koruně nebo pod zříceninou hradu Dívčí Kámen, může se vám tu hodit házecí disk a volejbalový míč. Louky jsou velmi prostorné a tato zábava vás zabaví na dlouhé hodiny.

Karty, kostky, pexeso – večer přijde vhod zábava u stanu v podobě karetních her, nezapomínejte si brát s sebou pexeso i hrací kostky. A pokud znáte kladenskou hru Lóra, ta by se vám mohla také zalíbit.

Podobné příspěvky