Závislost na obrazovce


V dnešní době je počítač opravdu hodně důležitý. Dokonce jsem slyšela, že počítače jsou takové stroje budoucnosti. Myslíte si, že tohle je pravda? Podle mého názoru ano. Já vážně neznám žádného člověka, který by mi řekl, že vůbec nemá doma počítač. Nebo vy znáte někoho, kdo nemá doma počítač? Slyšela jsem, že jedna paní, které je pětatřicet let, tak ona prý nemá vůbec chytrý mobilní telefon ani nemá tablet nebo počítač a notebook. Ani jsem tomu nechtěla věřit. Jak je tohle možné? Proto jsem řekla své kamarádce, aby mi tu paní představila, že by mě to docela dost zajímalo.

Doma mám počítač i notebook.

Ona říkala, že prý jí ani nemusí představovat, že prý jí takhle znám od vidění, protože je to její sestřenice. Byla jsem docela v šoku! Kolikrát jsem ale viděla, že ona má i na sociálních sítích profil! Když jsem tohle řekla své kamarádce, že jsem viděla na počítači jejich sociální profil, tak ona mi říkala, že tohle má určitě, ale že prý na to chodí v knihovně anebo také ve škole anebo u kamarádky. Ona říkala, že doma počítače nechce. A když jsem se o tom dozvěděla důvod, tak mě to došlo. A říkala jsem si, že je to možná ten pravý důvod a že ji chápu.

Počítač je dobrý sluha, ale zlý pán.

Protože její bratr a její sestra byli na tom oba dva tak moc závislí, že se potom také z toho museli léčit. Absolutně jsem nevěděla, že se někdo musí léčit takhle ze závislosti na počítači nebo na mobilním telefonu. Je to opravdu hrozné. Protože jsem si řekla, že kdybych já měla děti a byly by opravdu hodně závislý na počítači nebo na mobilním telefonu, že bych jim to určitě zatrhla. Jenomže někteří lidé říkají, že děti jsou potom do toho tak moc zažrané, a tak moc závislé, že kolikrát je i pro rodiče těžké, aby se toho zbavili, aby děti od té obrazovky odtrhli. Takže podle mého názoru je nejlepší, když budete malé děti držet od obrazovky, od počítače a od mobilního telefonu co nejdéle. 

Podobné příspěvky